Dalamax | Dalaman İlçe Rehberi

Dalaman Gezi Rehberi

Dalaman Gezi Rehberi

Dalaman Muğla’nın bir ilçesidir. Türkiye de turistlerin uğradığı en yoğun bölgeler arasında yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikler oldukça yoğun bir alandır. Gezilmeye değer birçok alanı bulunur. Dalaman her yıl binlerce turist ağırlayarak en yoğun dönemini yaşar.  Turistik noktaları, tarihi ve çeşitli koyları ile en çok ziyaret edilen noktalar arasında yer alıyor. Sakin bir tatil geçirmek isteyen ve deniz tatilinin tadını çıkartmak isteyen tatil severler dalamana gelerek harika bir tatilin tadını çıkartabilirler. Yazın oldukça sıcak geçen Dalaman deniz seviyesinin sıcak olması nedeniyle de çok tercih edilmektedir. Sadece gezmek amacıyla da Dalaman’ı gezmeye gelebilirsiniz.

Atmosferi ve temiz havası ile mükemmel bir tatil yeri olan Dalaman en uygun tatil yapılacak yerlerden bir tanesidir. Muğla şehir merkezine uzaklığı 77 km olarak bilinir. Köyceğiz ve Fethiye de gezilebilecek bölgeleri arasında bulunmaktadır. Dalamax şehri eğer tarihi yapıtları seviyorsanız size rehberlik edebilir. Bölge de çok fazla tarihi tiyatro, antik kent ve çeşitli mağaralar bulunmaktadır. Kendinize günlük program yaparak sadece bir hafta da çok fazla alanı gezebilirsiniz. Dalaman’a sadece gezilecek yerleri görmek içinde gelebilirsiniz. Deniz tatili sevmiyorsanız eğer antik yerleri görüp fotoğraf çekmek de bu anlamda sizlere iyi gelebilir. Bu nedenle plan yaparak gezmek hemen hemen her bölgeyi görmeniz açısından da daha iyi olacaktır.

Gezilecek Yerler

Tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız eğer bölge de bulunan atik yerleri ziyaret edebilirsiniz. Onun dışında;

  • Sarsala koyu
  • Dalaman çayı
  • Sarıgerme plajı
  • Ekincik koyu
  • Kükürt havuzları
  • Günlüklü koyu
  • Koca göl
  • Dalyan kral mezarlıkları
  • Kaunos antik kenti gibi daha birçok gezilecek yeri bulunmaktadır.

Dalaman gezi alanı açısından oldukça zengindir. Geldiğiniz zaman yapabileceğiniz birçok aktivite bulunur.

Dalaman doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan önemli bir turist beldesidir. Her ne kadar şehir merkezine uzak da olsa bölgede çok fazla konaklama alternatifi bulunur. Bu nedenle şehir merkezine gitmeden de Dalaman da vaktinizi geçirmiş olacaksınız. Birçok turist tarafından Dalamax olarak bilinse de aslında Dalaman şehri herkesin gezip görmesi gereken en önemli yerler arasındadır.

Dalaman’a Ulaşım

Dalaman birçok ili birbirine bağlayan karayolu üzerinde yer alır. Dalaman’a sürekli olarak sefer düzenleyen otobüs firmaları bulunur. Eğer uçakla gelecekseniz de Dalaman Havalimanına gelerek gideceğiniz yere buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları da havalimanından sizi alarak istediğiniz bölgeye götürecektir. Ancak daha rahat bir ulaşım için kendi şahsi aracınızla gelmek daha mantıklı olabilir. Hem gezilecek yerleri daha rahat gezmiş olursunuz hem de koylara daha rahat ulaşım sağlamış olursunuz. Dalaman gezi olarak daha fazla bilgiye sahip olarak gezi rehberi düzenlemeniz de fayda var.

Dalaman Çayı

Sarıgerme

Sarsala Koyu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ