Dalamax | Dalaman İlçe Rehberi

Dalaman – Kille Koyu

Gez gez bitmeyen koylarda, Kille koyu var. Dalaman ve Göcek civarında gezilecek, keşfedilecek, mis çam kokusu eşliğinde denize atlanacak o kadar çok koy var ki. Zaten bazılarına araba ile ulaşım bile yok. Oralara sadece tekne turlarıyla ya da trekking yoluyla gitmek mümkün.

Kille koyu ise araba ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir koy. Oldukça büyük bir koy aynı zamanda. Denize girilecek bir çok noktası var. Koyun arkası ova, devamında çam ağaçlarıyla kaplı bir orman yükseliyor. Koy boyunca ilerlediğinizde çam ağaçlarının gölgesinden de denize girebiliyorsunuz. Biz işte bu noktada denize girdik.

Plaj kıyısı toprak olduğundan, ilk girişte su bulanık görünebilir. Ancak denize açıldıkça su berraklaşıyor, güzelleşiyor.

İlk bu koya geldiğimizde, buranın kille olup olmadığından emin olamadık her ne kadar Dalaman‘lı olsak da 🙂 Çünkü bizimkiler çok eskiden gelmişler ve tam olarak hatırlayamadılar. Sonrasında Dalaman’lı olduğunu tahmin ettiğimiz bir aile görünce onlara sorup emin olduk doğru geldiğimizden.

Koyun yolu pek düzgün değil ama keşfetmeyi seviyorsanız buraya gelirsiniz bence 🙂

Sakinlik arayanlar, çam kokusu severler gelsinler.

Dalaman Kille Koyu Nerede & Nasıl Gidilir

Dalaman’dan Göcek’e giderken, Göcek tüneline girmeden hemen önce sağda bir benzin istasyonu var. İstasyonun bulunduğu noktadan bir sapak var. O sapak boyunca ilerlemek gerekiyor. Etrafta Kille Koyu’na ait hiç bir tabela yok maalesef. Sadece Boynuzbükü tabelaları var. Biz Boynuzbükü’ne gider gibi gittik. Boynuzbükü göründükten sonra, yol ikiye ayrıldı. Biz, Boynuzbükü olmayan tarafa ilerleyerek bu koya ulaştık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Erkan Coskun dedi ki:

    Harika bir yer kalabalık değil huzurlu kamp için uygun işletme yok.

  2. özgür turan dedi ki:

    henuz kesfedilmemis bakir sadece yerel halkim geldigi yolun yarisinin taslik ve oldukca kotu oldugu (lastiklerinizin patlamasi buyuk olasilik) ama denizi tertemiz muhtesem olan bir koy,o kadar guzelki yeni alsigim lastiklerin patlamasini goze alarak iki defa gittim,o derece yani.elektirik su market bufe hicbirsey yok,hazirlikli gelirseniz iyi olur.

BİR YORUM YAZ