Dalamax | Dalaman İlçe Rehberi

Göcek’te Gezilip Görülecek Yerler

Göcek’te Gezilip Görülecek Yerler

Göcek tatili esnasında, gezilip görülecek yerler, bölgenin turist oranını artırmaktadır. Buranın tarihi gezilecek yerler ile gözlemlenebiliyor.

Göcek’te gezilecek noktaların başında Gemiler Adası yer alıyor. Bu ada sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda Bizans dönemine ait kilise ve şapel kalıntıları ile de ön plana çıkıyor. Ada, eski adı St. Nicholas olarak da biliniyor.

Likya Uygarlığı’nın büyük kentleri arasında bulunan Tlos da Göcek’teki gezi planınıza dâhil olabilecek bir yerdir. Tlos, aynı zamanda uygarlığın spor merkezi olarak da biliniyor. Kaynaklara göre Pegasus’un sahibi Bellforonte’nin yaşadığı yer olarak da öne çıkan yer, ev tipi mezarlarla da ilgi odağı oluyor.

Telmessos Antik Tiyatrosu, 1933 yılında keşfedilmiştir. 1995 yılında yapılan çalışmalar sonucunda tamamen ortaya çıkarılan alan, Bizans döneminde arena olarak kullanılmış. İhtişamlı görünümü ve tarihi izleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer oluyor.

Kaynak : https://www.yerelnet.org.tr/tatil-beldeleri/fethiye-gocekte-tatil/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Murat Kaçar dedi ki:

  Türkiye Genelinde en güzel kıyı ve adacıklar.

 2. Bil Toma dedi ki:

  cok kötü sürpriz. ayak basti parasi veriyorsun, 35 tl. sanki ada kendininmiş gibi davraniyor. ukala ukala cevaplar aldik, yok üstüne viskide vereyim falan dedi… adayi gezemezsin dedi! hic tavsiye etmiyorum! sakin gelmeyin.

  saygilarimla bilgin

 3. derful gulen dedi ki:

  Güzel ve sessiz bir sahil. Gitmek için 30 tl vapur 35 tl de şezlong parasi verildiği için olabilir. Mekanı işletenler bazi şeyleri düzeltmeliler. Tuvalet ve soyunma kabinleri birinci öncelik olmali. İkiside çok kötü. Soyunma kabininin kapisi komple pas. Bu kadar para alip oraya düzgün yerler yapmamak ayip.

 4. Ayyan Bala61 dedi ki:

  Bu bölgedeki diğer adalar gibi tek kelimeyle muhteşem bir suyu var bir çok ünlünün yatı burada konakliyor imkanınız varsa muhakkak görün

 5. Buse Tokmak dedi ki:

  Adaya gittigimizde oradaki isletme giris ucreti 35 TL istedi. Sezlong kiralamak istemedigimizi soyledigimiz zaman bize uzakta bir çöp kutusnu gösterip oradan sonra denize girebilecegimizi söyledi. Sanırim adayı ve denizi satın almış.. Daha sonra bizi oraya getiren tekneye bunlari niye getirdinz diye kızdı. Isletmeyi kullanmadigim surece bir adada istedigim yerde denize girerim.igrenc bi isletme sahibi

BİR YORUM YAZ