Dalamax | Dalaman İlçe Rehberi

Dalaman Hükümet Konağı

Dalaman Hükümet Konağı

Dalaman Hükümet Konağı 2020 yılı bütçesine alındı. Hükümet Konağı’nın yapımına önümüzdeki aylarda başlanacağı belirtiliyor.

Dalaman Hükümet Konağı uzun yıllardır dayanıklılık ve yeterlilik olarak tartışma konusuydu. Nihayet Hükümet Konağının yapımı ile ilgili gelişme yaşandı. Dalaman Hükümet Konağı 2020 yılı bütçesine alındı ve önümüzdeki aylarda yapımına başlanacağı öğrenildi.

Belediye Başkanımız Muhammet Karakuş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ankara’da geçirdiğimiz süre boyunca hem TBMM koridorlarında hem Bakanlıklarda İlçemiz adına 2 adet kazıcı yükleyici iş makinesi Belediyemize hibe edildi. Son olarak Dalaman Hükümet Konağı projemiz 2020 yılı yatırım bütçesini alındı. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Karakuş, “Hükümet konağı projemizin kısa sürede hayata geçirilmesi için verdikleri desteklerden dolayı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve Milletvekillerimiz M.Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’a, İl Başkanım Kadem Mete’ye hem şahsım hem de hemşerilerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Öykü Yurtyapan dedi ki:

    Merhaba, hükümet konağı içerisinde kültürel etkinliklerin yapılabileceği güzel bir tiyatro(gösteri) salonunun olması Dalaman için önemli bir ihtiyaçtır. Kültürel etkinlikler için Fethiye’ye gitmek durumunda kalınmamalı.

    1. dalamax dedi ki:

      Kesinlikle size katılıyorum, Şuanki hükümet konağı oldukça harabe durumda. Umarın yeni yapılan hükümet konağında kültürel etkinliklerin yapılması için bir alan olur.

BİR YORUM YAZ