Dalamax | Dalaman İlçe Rehberi

Dalaman Kayacık Plajı – Millet Parkı

Dalaman Kayacık Plajı – Millet Parkı

Kuşkusuz Dalaman‘ın en büyük sorunlarından biri Doğal güzelliklerini ve Masmavi Denizlerini Turizm açısından değerlendirememesi. Bunlara en büyük örnek ise Dalaman Merkez’e sadece 10dk mesafede olana Kayacık Sahili (Plajı). Bildiğiniz gibi 10 yıldan fazladır Dalaman’ın bir Marina/Liman projesi var.

Muğla’nın Dalaman ilçesi sınırları içerisinde yer alan “Dalaman Yat Limanı ve Deniz Otobüsü Yanaşma Yeri” projesi, bakanlık kararı ile iptal edildi. Bu karardan sonra Kayacık Sahiline ne yapılacağı bir süredir belirsizdi. Aldığımız duyumlara göre Kayacık Sahilin doğasını ve yapısını bozmadan oraya bir Millet Parkı yapılmasına karar verildi. Sarıgerme’de olduğu gibi hem kafe ve restaurantları ile hemde mangal yerleri ile doğa ve denizin buluştuğu bir yer yapılması planlanıyor.

Dalaman Sakinlerinden Sayın Süleyman Şahin‘in mesajı ise şöyle :

DALAMANDA HALA YAT LİMANİ HAYALİ YASAYANLAR, BU HAYALİNİ UNUTMALİDİR.

7 Mart Ak Parti başkanlık seçimlerinde Yelda E. Gökçen vekilimizin açıklamalardan anlasildigina göre, Yat limanı yapılacak yere Dalaman belediye yönetimi millet bahçesi yapmayı planlamakta olup gerekli izinlerin tabiat varlıkları genel müdürlüğünden alındığı anlaşılmaktadır. 2019 beldiye seçimlerine birçok belediye baskaninn vaadi olan DOGUS FİRMASİNİN, YİD modeli taahhüdünde olan Dalaman Yat limanı ve tekne çekek yeri projesinin belediye nezdinde vazgeçildigi anlaşılmakta oluo bunun yerine MİLLET BAHÇESİ projesi başlatıldığı ortaya çıkmaktadır Sn Yelda Gökçen vekilimizin açıklamalarindan ve Dalaman halkı arasında dolasan laflardan bu konu böyle anlaşılmaktadır. ..Mevcut yat limanı ve tekne bakim projesi tamamen öldü mu? Ölmedi mi ?

Yeni bir marina ve yat bakim yeri projesi oluşturulur mu ? Bunlar İleriyi görebilme meselesidir.. Bakış açısı derinligine bağlıdır. Denizden Dalaman’a nasıl faydalar kazandırılır meselesine bakabilme vizyonudur. Mecut projenin devamlılığı veya yeni bir marina ve yat bakım yeri PROJESİ , Öbür seçimlerde yeni seçilecek adayların vaadinde kadar unutulmalidir. Konu şahsi görüşümdur. Herkes fikrini serbestçe açıklayabilir…

 

Detaylar geldikçe sizler ile paylaşacağız,

Sevgiyle Kalın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. BY EK!Z dedi ki:

    Akşamüstü gün batımı izlemek, deniz havası almak, sıcak ya da soğuk birşeyler içmek için süper bir yer. Dahili kumsal fakat denizi kayalık. Adı da zaten Kayacık. Olta atmak için tavsiye etmem, kayalık ve çok takılıyor, sinir ediyor. Görmeye değer…

  2. ismail arslan dedi ki:

    Dalaman Belediyesine ait bir tesis. Çocuklar için parkı var,yemek ve aperatif içecekler mevcut. Çok güzel tavsiye ederim.

  3. Ahmet dedi ki:

    Belediyenin restoranından kaliteli hizmet alabilirsiniz çocuk parkı çok güzel zemini doğal plaj kumu

BİR YORUM YAZ