Dalamax | Dalaman İlçe Rehberi

Termal Köy (Kükürt) Projesi

Termal Köy (Kükürt) Projesi

Hazırladıkları Termal Köy projesinin bakanlıkça onaylandığını aktaran Gökcan; “Bakanlığımızın vereceği ödenek bekleniyor, kısa süre içerisinde yapımına başlanacak. Boynuz Bükü Koyu 10 yıllığına Orman Genel Müdürlüğünden, Çamlık restoranın olduğu yaklaşık 30 dönüm alan 5 yıllığına TİGEM’den, Kayacık Sahili 5 yıllığına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan belediyemize tahsis edildi. Ayrıca Sarsala Koyunun sözleşmesi 2021’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tekrar uzatılacak.” dedi.

Gökcan, Kille Koyunun belediyeye tahsisi çalışmalarının devam ettiğini ve kısa zaman içinde halk plajı olarak vatandaşların kullanıma açılmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

SPOR TESİSLERİ
İlçedeki spor salonunun modernize edilmesi için bakanlıktan 1 buçuk milyon lira ödenek aktarıldığına değinen Gökcan; “İlçedeki mevcut spor salonu çevresinde planladığımız, amatör ve profesyonel futbolcuların kullanabileceği 3 bin 500 metrekare halı saha ve toprak tenis kortları projeleri bakanlığımızca onaylandı. Tenis kortları profesyonel oyuncuların kullanımına uygun olup yılda 10 bin kişilik turnuvalara ev sahipliği yapabilecek şekilde projelendirildi. Bu projelerimiz tamamlandığında, Dalaman’ın toplu spor kompleksi hayata geçmiş olacak. Şu an imar planında uygun bir alan bulunamadığı için, imar planı çalışmalarımız tamamlandıktan sonra gençlik merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzu ilçemize kazandırılacak. Bu merkezlerin yapılması için gereken bütçe bakanlığımızca, taahhüt edildi.” şeklinde konuştu.

Dalaman Çayı ıslah projesi hazırlandığını anımsatan Gökcan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Mevzuat gereği Büyükşehir Belediyesinin çözmesi gereken kamulaştırma sorunlarının çözülmemesinden dolayı henüz gerçekleştirilemedi. Maliyeti 4 milyon lira. Ancak Büyükşehir Belediyesi beklenilmedi, Ekim 2018’de toplu makineli çalışmalara başlanılarak Dalaman Çayında 12 bin 500 metre dere ıslahı yapıldı. Halen çalışmalar devam ediyor. Ayrıca Dalaman Sabunlu Köyü Kapızlı Deresinin yukarı havzası ıslah edildi.

Tek adayın bulunduğu kongrede, mevcut başkan Şefik Oğuz yeniden seçildi.

Ekleyen : Süleyman Şahin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ