Dalamax | Dalaman İlçe Rehberi

Dalaman Kayacık Plajı – Millet Parkı

Kuşkusuz Dalaman‘ın en büyük sorunlarından biri Doğal güzelliklerini ve Masmavi Denizlerini Turizm açısından değerlendirememesi. Bunlara en büyük örnek ise Dalaman Merkez’e sadece 10dk mesafede olana Kayacık Sahili (Plajı). Bildiğiniz gibi 10 yıldan fazladır Dalaman’ın bir Marina/Liman projesi var.

Muğla’nın Dalaman ilçesi sınırları içerisinde yer alan “Dalaman Yat Limanı ve Deniz Otobüsü Yanaşma Yeri” projesi, bakanlık kararı ile iptal edildi. Bu karardan sonra Kayacık Sahiline ne yapılacağı bir süredir belirsizdi. Aldığımız duyumlara göre Kayacık Sahilin doğasını ve yapısını bozmadan oraya bir Millet Parkı yapılmasına karar verildi. Sarıgerme’de olduğu gibi hem kafe ve restaurantları ile hemde mangal yerleri ile doğa ve denizin buluştuğu bir yer yapılması planlanıyor.

Detaylar geldikçe yine paylaşmaya devam edeceğiz.

İncelemek isterseniz Dalaman Marina Projesi hakkında https://www.dalamax.com/dalaman-projeler/dalaman-marina-projesi/ bu bağlantıdan daha fazl bilgi alabilirsiniz.

Sevgiyle Kalın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. BY EK!Z dedi ki:

    Akşamüstü gün batımı izlemek, deniz havası almak, sıcak ya da soğuk birşeyler içmek için süper bir yer. Dahili kumsal fakat denizi kayalık. Adı da zaten Kayacık. Olta atmak için tavsiye etmem, kayalık ve çok takılıyor, sinir ediyor. Görmeye değer…

  2. ismail arslan dedi ki:

    Dalaman Belediyesine ait bir tesis. Çocuklar için parkı var,yemek ve aperatif içecekler mevcut. Çok güzel tavsiye ederim.

  3. Ahmet dedi ki:

    Belediyenin restoranından kaliteli hizmet alabilirsiniz çocuk parkı çok güzel zemini doğal plaj kumu

BİR YORUM YAZ